Brwi blondynek – jaki kolor pasuje najbardziej?

Podkreślone brwi to bardzo ważny element każdego makijażu. Jaki kolor powinny mieć brwi blondynek? Z jakich kosmetyków i zabiegów warto skorzystać? W tym artykule odpowiemy na wszystkie te pytanie i podpowiemy jak panie o pięknych blond włosach mogą "podrasować" swój wizerunek. 

Stylizacja brwi – dlaczego to tak ważne?

Odpowiednio wypielęgnowane brwi idealnie podkreślają urodę. Potrafią jednak sprawić kilka problemów przy stylizacji, regulacji i dopasowaniu się do kształtu twarzy. Blondynki podobnie jak panie z innym odcieniem włosów nie zawsze cenią swój naturalny kolor brwi. Na rynku dostępnych jest wiele produktów i zabiegów kosmetycznych, które sprawią, że włoski będą wyglądać perfekcyjnie.

Podkreślenie brwi to często klucz do okiełznania krótkich włosków. Można to zrobić w domowym zaciszu za pomocą wosku lub pęsety. Wystarczy chwila uwagi, by nadać im odpowiedni kształt. Brwi blondynek można również podkreślić preparatem, który będzie pasował do odcienia skóry i włosów. Należy pamiętać, że w przypadku brwi łatwo o przesadę. Blondynki powinny ostrożnie korzystać z kosmetyków oferujących mocny, czarny kolor. 

Jakie kosmetyki do brwi dla blondynek?

Brwi blondynek można stylizować m.in za pomocą henny, kredek, cieni lub pomady. Wybór jest bardzo szeroki, a konkretny produkt zależy tak naprawdę od naszych indywidualnych preferencji. 

Zastanawiasz się jaka kredka do brwi dla blondynek będzie najlepsza? Ten kosmetyk sprawdzi się u kobiet, które są posiadaczkami cienkich i jasnych włosków. Za pomocą kredki można dorysować włoski i optycznie je zagęścić. 

Jaką pomadę wybrać? Cienie do brwi i pomady to propozycja dla blondynek, które posiadają prześwity na brwiach. Odpowiednio zastosowana pomada lub cień pozwala wypełnić "puste miejsce". Dzięki temu brwi będą wyglądać estetycznie i bardzo naturalnie. W ofercie wielu marek kosmetycznych do wyboru są również pisaki do brwi, żele i farbki. Wszystkie służą do nadania brwiom odpowiedniego kształtu i wyglądu. Pamiętać jednak należy o tym, że wszystkie kosmetyki do brwi nie są trwałe. Oznacza to, że efekt nie przetrwa takich zabiegów jak demakijaż lub kompleksowe oczyszczanie twarzy. Stylizacja brwi to zabieg, który trzeba powtarzać codziennie. Alternatywą są zabiegi kosmetyczne, które utrwalają efekt na dłużej.

Zabiegi kosmetyczne na brwi blondynek – jakie wybrać?

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest henna. Jest to nic innego jak barwnik roślinny, który dostępny jest w wielu odcieniach. "Hennowanie brwi" to stosunkowo tani zabieg, który sprawia, że efekt utrzymuje się przez nawet 14 dni.

Kobiety chcące cieszyć się pięknymi brwiami jeszcze dłużej, mogą zdecydować się na makijaż permanentny brwi. Jest to tatuowanie skóry starannie dobranym pigmentem. Tatuaż na brwiach może utrzymywać się przez nawet kilka lat. 

Jaki kolor dla brwi blondynek?

Blondynki posiadają brwi, które nie są zbyt dobrze widoczne. Panie z blond włosami przed wybraniem koloru brwi muszą sprawdzi odcień swojej skóry. Dlaczego? Inny kolor dobierzemy do cery jasnej, a jeszcze inny do cery brązowej.

  • Do cery jasnej – należy stosować kolory złote o dwa lub trzy tony ciemniejsze niż kolor włosów.
  • Do cery brązowej – należy wybierać odcienie jasno brązowe lub ciemnobrązowe przy włosach w kolorze ciemnego brązu.

Przypominamy: Przy wyborze kolory należy zawsze pamiętać o tym, że kolor brwi musi być o dwa tony ciemniejszy niż kolor włosów. W przeciwnym razie brwi blondynek staną się po prostu niewidoczne.