Czy odżywki do rzęs są bezpieczne? Twoje oczy pod ochroną

Czy odżywki do rzęs są bezpieczne? Na to pytanie pewnie wiele osób poszukuje odpowiedzi z uwagi na to, że oczy są jedną z najbardziej wrażliwych części naszego ciała i bardzo łatwo ulegają podrażnieniom. Dlatego warto dowiedzieć się, czy odżywki do rzęs są w pełni bezpieczne nie tylko dla spojówek, ale również dla samych włosków, które okalają nasze powieki.

Czy odżywki do rzęs są bezpieczne? Jaką wybrać?

Pytanie, czy odżywki do rzęs są bezpieczne, jest zasadne, ponieważ wiele mówi się o tym, że do pielęgnacji skóry wokół oczu należy używać kosmetyków, które posiadają odpowiednie badania oftalmologiczne, czyli takie, które testują je pod kątem bezpieczeństwa stosowania w okolicach spojówek, aby nawet niechciany kontakt nie wywołał podrażnienia i zaczerwienienia oczu.

Najczęściej takie badania posiadają kremy pod oczy, które są przede wszystkim stosowane w tych newralgicznych okolicach. Wybierając taki krem, mamy pewność, że będzie odpowiedni dla delikatnej skóry wokół oczu, nie podrażni jej i nie wywoła zaczerwienień.

Podobnie rzecz wygląda z odżywkami do rzęs. To produkty, który nakładamy na rzęsy dolne i górne w celu ich wzmocnienia. Mają bezpośrednią styczność z okiem, dlatego ważne jest to, aby były bezpieczne i dopasowane do pielęgnacji tak wrażliwej części naszego ciała.

Odżywki do rzęs renomowanych marek są bezpieczne, ponieważ przechodzą liczne testy sprawdzające ich formułę. Niejednokrotnie są testowane w badaniach aplikacyjnych na ochotnikach, aby wykazać ich realne działanie na rzęsy i ewentualny wpływ na możliwy kontakt z wnętrzem oka.

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych odżywek do rzęs, które zawierają skuteczne składniki aktywne, wypróbuj SOS Lash Booster marki Eveline, który wspiera pielęgnację tych krótkich włosków aż w 5 aspektach. Przede wszystkim odbudowuje zniszczoną strukturę włosa, aktywuje rzęsy do wzrostu, pogrubia je i zagęszcza, a także stanowi świetną bazę pod tusz do rzęs, dzięki której masakra lepiej do nich przywiera. Formuła zawiera olej arganowy, d-panthenol, bioHyaluron Complex, a także Luxury of Youth Complex. Dzięki bogactwu składników aktywnych odżywka nawilża, wygładza i pogrubia rzęs, wzmacniając je od nasady aż po same końce. Nie zawiera substancji zapachowych. Jest odpowiednia dla osób, które mają wrażliwe oczy, a także noszą szkła kontaktowe.

Odżywki do rzęs z bimatoprostem – czy są bezpieczne?

Pojawiają się opinie, że odżywki do rzęs, które zawierają stymulatory wzrostu mogą mieć negatywny wpływ na kondycję samego oka. Dlaczego? Warto przyjrzeć się bliżej tej substancji, jaką jest właśnie bimatoprost. To składnik, który jest stosowany u osób chorujących na jaskrę. Przy okazji jego stosowania odkryto, że pozytywnie wpływa na wzrost rzęs, dlatego producenci kosmetyków zaczęli go wykorzystywać w serach przyspieszających wzrost rzęs. Tak naprawdę takie działanie jest skutkiem ubocznym przy leczeniu jaskry. Bimatoprost przedłuża fazę anagenu, czyli fazę wzrostu włosa, dzięki czemu włoski stają się dłuższe i grubsze.

Choć jest to zapewne bardzo pozytywny efekt działania odżywek do rzęs z bimatoprostem, okazuje się jednak, że nie są one całkowicie bezpieczne dla oka. Dlaczego? Okuliści wymieniają wiele niepożądanych efektów stosowania takich specyfików, w tym przede wszystkim to, że ta substancja powoduje obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co przy niskim ciśnieniu wewnątrz gałki ocznej może prowadzić do odklejenia się siatkówki w najgorszym przypadku.

Podsumowując kwestię bezpieczeństwa odżywek do rzęs, warto zdawać sobie sprawę, że wszystkie kosmetyki produkowane i sprzedawane w UE przechodzą liczne i restrykcyjne badania, aby  wypuścić je na rynek, dlatego kupując jakiekolwiek produkty pielęgnacyjne czy makijażowe w naszym kraju, z legalnych źródeł, możemy czuć się bezpiecznie. Inna kwesta jest taka, że każdy z nas inaczej reaguje na konkretne składniki tworzące formułę kosmetyków, więc należy mieć to na uwadze i przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu wykonać próbę uczuleniową. Tak samo należy postąpić z odżywkami do rzęs.

Jeżeli zastanawia nas kwestia sporna, jaką jest zastosowanie bimatoprostu w takich odżywkach, lepiej sięgnąć po produkty bez tego kontrowersyjnego składnika i cieszyć się odżywionymi i wzmocnionymi rzęsami.