Mixer do podkładu – jak działa i czy warto go mieć?

Mixer do podkładu to niepozorny, ale bardzo przydatny produkt. Kiedy możemy go potrzebować? Jaki mixer wybrać? Poznajmy jego zadania.

Mixer do podkładu – funkcje i właściwości

Mixer do podkładu to produkt, który może uratować nasz podkład do twarzy. W jakim sensie? Niekiedy z różnych powodów fluid, którym dysponujemy, okazuje się dla nas za ciemny lub za jasny. Najczęściej zdarza się tak, gdy wracamy opalone z wakacji i nasza cera różni się kolorytem od tej sprzed urlopu, więc analogicznie podkład, który mamy w kosmetyczce, nie będzie do niej pasował. Wtedy z pomocą przyjdzie nam mixer do podkładu. Nie będziesz musiała wyrzucać dobrego produktu, ani kupować kolejnego podkładu w ciemniejszym lub jaśniejszym odcieniu. Jak działa mixer? Poznajmy jego właściwości.

Na rynku znajdziemy kosmetyki, które rozjaśniają lub przyciemniają kolor podkładu. To produkty, które mają płynną konsystencję i co najważniejsze, nie wpływają na właściwości makijażowe podkładu, to znaczy, że nie pogarszają jego funkcji kryjących, wygładzających czy matujących. Oto najpopularniejsze kolory:

  • żółty – ociepla podkład, dodając mu słonecznych, żółtych tonów,
  • biały – skutecznie rozjaśnia za ciemny fluid,
  • niebieski – wprowadza chłodne tony do podkładu,
  • czerwony – bardzo ociepla podkład,
  • oliwkowy – przyciemnia odcień podkładu.

Mixer do rozjaśniania podkładu – biały – może rozjaśnić każdy podkład. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które mają porcelanową cerę i zawsze mają trudności ze znalezieniem produktów bardzo jasnych.

Do najczęściej kupowanych mixerów należy również żółty, który pasuje kobietom, które mają ciepłą cerę z żółtymi tonami. Panie, które mają opaloną skórę, chwalą sobie te produkty w kolorze brązowym i oliwkowym, które skutecznie przyciemniają fluidy. Ciemniejsze mixery można również wykorzystać do konturowania twarzy.

Jak zmienić odcień podkładu?

Jeżeli nieobce jest Ci  uczucie, że żaden podkład, który masz, nie pasuje do aktualnego koloru twojej cery, to właśnie pigment do zmiany koloru podkładu stanie się twoim ulubionym produktem.

A jak w praktyce zastosować mixer? Jak sama nazwa wskazuje służy on zmiksowania go z jakimiś innym produktem, którym w tym przypadku jest podkład do twarzy. Wystarczy niewielka kropla tego produktu, aby rozjaśnić lub przyciemnić dany fluid. Najłatwiej wymieszać te kosmetyki, wyciskając potrzebną ilość podkładu na paletkę do mieszania kosmetyków lub inny płaski przedmiot. Następnie dodajemy kroplę mixera i całość mieszamy szpatułką, aż kosmetyki połączą się w jednolitą masę.

W zależności od marki rozjaśniacze podkładów zmieniają ich kolorów nawet o kilka tonów. To samo ma miejsce w przypadku przyciemnienia podkładu. Najchętniej wybieranym produktem z tej kategorii jest Nyx Pro Foundation Mixer, czyli płynny pigment do mieszania z podkładem. Dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Z nim z łatwością stworzysz idealnie dobrany odcień podkładu do aktualnego koloru swojej cery. Płynne pigmenty posiadają lekką konsystencje i nie wpływają na gęstość czy przyczepność podkładu. Dzięki nim możesz sama zdecydować, jak ciemny lub jak jasny fluid potrzebujesz. Taka możliwość daje wiele okazji do eksperymentowania i poszukiwania koloru idealnie dopasowanego do skóry. Pigmenty od Nyx posiadają wegańską formułę. Połączone z fluidem doskonale ujednolicają kolor skóry, zmniejszają widoczność niedoskonałości, wygładzają i wyrównują fakturę skóry.

Jeżeli do tej pory sięgałaś po inne sposoby rozjaśniania odcienia podkładu, bo też jest ich kilka, to teraz już nie musisz sprawdzać domowych metod. Pigmenty zmieniające odcień podkładu to rozwiązanie na miarę naszych czasów, kiedy przeważnie kupujemy kosmetyki przez internet i nie zawsze uda się nam dopasować odcień podkładu do koloru skóry. Mixer do podkładu to must have w naszej kosmetyczce. Przyda się nie tylko profesjonalnym makijażystkom, ale również nam wszystkim, które na co dzień same się malujemy.

A czy Ty miałaś już okazję wypróbować pigment Nyx w praktyce? Koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami w komentarzu.