Taping twarzy – na zmarszczki, obrzęki i opuchlizny

Taping twarzy jest fenomenalnym zabiegiem pozwalającym poprawić owal, wymodelować rysy, ale też zniwelować zmarszczki, obrzęki i opuchlizny. Specjalne taśmy wykorzystywane są już nie tylko w środowisku sportowym, ale również w branży beauty. Każdemu zależy na tym, by opóźnić, a nawet zatrzymać procesy starzenia się skóry. Taping bez wątpienia jest jedną z metod, która na to pozwoli. Czym są taśmy dynamiczne i jakie efekty można dzięki nim osiągnąć? Przeczytaj poniższy artykuł!

Taping twarzy: na czym polega?

Taping twarzy polega na rozluźnianiu mięśni za pomocą specjalnych taśm, które większość osób kojarzy i łączy ze sportowcami i fizjoterapeutami. Wielobarwne taśmy miały redukować dolegliwości bólowe mięśni oraz ścięgien, a także skracać czas rekonwalescencji i powrotu do zdrowia. Obecnie jednak wykorzystywane są również w kosmetologii – pomagają bezinwazyjnie odmłodzić skórę twarzy.

W branży kosmetycznej, taśmy te mają rozluźnić i zrelaksować spięte mięśnie twarzy, by docelowo wyostrzyć kontur i unieść owal twarzy. W efekcie skóra jest napięta i jędrna, zmarszczki zostają wygładzone, a obrzęki i opuchlizny zniwelowane.

Taping twarzy nazywany jest zamiennie kinesiotapingiem estetycznym lub facetapingiem. Za pomocą dynamicznych plastrów-taśm obniżone zostaje napięcie powierzchniowe, a tym samym mięśnie rozluźniają się, a skóra zyskuje elastyczność i jędrność. Co ważne, taśma do twarzy wykazuje również działanie terapeutyczne, gdyż relaksuje mięśnie, co sprzyja regeneracji tkanek.

Docelowo jednak, taping skóry twarzy, przynosi wiele innych efektów. Przede wszystkim unosi owal twarzy i wyostrza jej kontury. Zabieg poprawia mikrokrążenie, dotlenia tkanki, co sprawia, że zasinienia, obrzęki i opuchlizny zostają zredukowane.

Metodą tę cenią szczególnie osoby, którym zależy na młodym wyglądzie i bezinwazyjnym liftingu. Plastrowanie twarzy wygładza zmarszczki, niweluje tzw. drugi podbródek, bruzdy nosowo-wargowe, a także lwią zmarszczkę. Skóra jest elastyczna, sprężysta i bardziej witalna. Taping twarzy jest więc znakomitą terapią anti-aging.

Jak prawidłowo wykonać taping twarzy?

Taping twarzy nie należy do najprostszych zabiegów, dlatego warto – przed samodzielnym działaniem – skonsultować się ze specjalistą: fizjoterapeutą bądź doświadczonym w tej kwestii kosmetologiem.

Taśma do twarzy charakteryzuje się wysoką elastycznością i rozciągliwością – ma ona naśladować działanie, pracę i ruch mięśni. Wykonane są z bawełny z dodatkiem lycry oraz akrylowego kleju. Najlepiej jest naklejać plastry na noc, choć oczywiście można nosić je również w dzień.

Jeśli opanowaliśmy podstawy tejże techniki i zaznajomiliśmy się z anatomią twarzy, przed tejpowaniem należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry z makijażu i wszelkich innych zanieczyszczeń i zabrudzeń.

Plastry trzeba przyklejać na czystą i suchą twarz. Nie można na skórę nanosić kremów ani innych kosmetyków, gdyż najzwyczajniej w świecie, plastry nie będą trzymały się śliskiego i tłustego naskórka.

Taping twarzy zazwyczaj obejmuje newralgiczne miejsca, a do tych należą z pewnością kurze łapki, lwia zmarszczka, bruzdy nosowo wargowe czy tzw. drugi podbródek. Tejpy pod spodem mają przerywaną linię, która jest wyznacznikiem tego, w jaki sposób przyciąć plaster. Następnie taśmy naklejamy na skórę, ale tylko wtedy, jeśli jesteśmy pewni, że potrafimy to zrobić. W przeciwnym wypadku lepiej skorzystać z usług specjalisty.

Taśmy trzyma się na skórze od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin. Bardzo ważny jest  sposób ich zdejmowania, by nie podrażnić naskórka. Pod żadnym pozorem nie należy ich gwałtownie zrywać! Plaster należy zmoczy i zmiękczyć, a później delikatnie rolować odklejając go od skóry.